Rodinný projekt Khar Shar spontánně vyplynul z naší momentální životně-profesní situace: Klára žije coby mongolista-empirik v Mongolsku, Zuzana, povoláním učitelka prvního stupně, je na mateřské dovolené a Matěj je grafik na volné noze.
Máme za to, že v Mongolsku vzniká celá řada zajímavých výrobků, které na našem trhu nejsou úplně běžně k sehnání, o kterých nicméně věříme, že by se Vám mohly líbit a mohly by Vám udělat radost.


Mongolsko coby rozvojová země třetího světa, jejíž hospodářství bylo dlouho založeno čistě na lokálním kočovném pastevectví, je velmi těžce zasaženo světovou finanční krizí. Oficiální práce je málo a pro řadu lidí je prakticky nedostupná, systém sociálního zabezpečení je méně než symbolický, minimální mzda je zcela směšná a životní náklady jsou srovnatelné s našimi. O to větší podporu zasluhují všechny snahy o poctivé vydobývání si denního chleba - najdeme zde rozličná výrobní družstva, řemeslné dílny i progresivní start-upy. Nákupem u nás proto vždy pomůžete – ať už někomu, kdo denodenně ručně vyrábí plstěné papuče z lokálních surovin, nebo mladým lidem, kteří se snaží rozjet vlastní podnik.


Protože bychom rádi, aby měl náš obchod i nějaký přesah, budeme Vám tyto výrobce nebo začínající a malé podnikatele postupně představovat na našem Khar shar blogu. Věříme, že náš obchod tak nabyde osobnějšího rázu. Budete mít možnost seznámit se s lidmi, jejichž výrobky si u nás kupujete a které tak podporujete, s jejich životním příběhem, radostmi a strastmi a třeba i se způsobem a motivací jejich práce. Kromě toho se na blogu můžete dočíst i spoustu dalších zajímavostí o Mongolsku.
Khar shar je náš první e-shop. Víme, že má zatím k dokonalosti dlouhou cestu a budeme se snažit neustále ho – s Vaší pomocí - zlepšovat a dolaďovat. Ani momentální nabídka výrobků není nijak velká, máme v plánu na ní systematicky pracovat a rozšiřovat ji o nové zajímavé, originální a kvalitní výrobky, o nichž víme, že v Mongolsku vznikají.


Děkujeme za Vaši přízeň, přejeme příjemný nákup a/nebo příjemné čtení .


..