Liščí lapač snů Zobrazit větší

Liščí lapač snů

249 Kč

Barevný závěsný lapač snů s lištičkou. Liška a trojúhelníčky jsou plstěné, korálky jsou z plastu. Na konci kovová rolnička.

 Plstěná liška nad dětskou postýlku
Pro nedostatek lepších slov tomu lze říkat lapač snů, tradiční funkce mongolské „plstěné lišky“ je nicméně trošku jiná, má především ochrannou funkci.
Mongolové věřili, že děťátko v zavinovačce je snadnou obětí pro liščího ducha, který si s ním nepěkně pohrává a ruší klid jeho spánku. Liščí duch děťátku namlouvá, že jeho maminka zemřela a dítě pláče, pak zas hned obrátí, že to není pravda, že maminka je v pořádku a dítě se směje. Takovým rychlým změnám nálad u malých dětí se proto také říká, že děťátko „liškovatí“. Proto se jim nad postýlku zavěšuje z plsti vystřižená lištička. Liščí duch vidí, že u dítěte už jedna liška je, a tak odejde jinam a děťátko může nerušeně spát.

Více k tématu se můžete dočíst také v tomto rozhovoru (http://blog.kharshar.cz/2018/08/28/detsky-spanek-strezi-liska/) na našem blogu.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

Více informací

Nad lištičkou jsou trojúhelníčky ve čtyř různých symbolických barvách. Modrá má připomenout oblohu, žlutá znázorňuje slunce, červená je barva ohně a zelená zastupuje hory a pastviny (příroda a země).

..