Černá mikina s potiskem Zemní pes

1 599 Kč

Černá mikina s šedým potiskem z teplákoviny, kapucí. Manžety rukávů a spodní lem z žebrového úpletu.

Začínající mongolská značka Өөрөөрөө (Uuruuruu - Sám sebou) na svých výrobcích spolupracuje s mladými mongolskými výtvarníky a designéry.

Velikost L. Délka zad 71 cm. 

Je možné prát v pračce na 30 °C. Není nutné žehlit. Pokud přeci jen budete chtít mikinu vyžehlit, nutné vyhnout se obrázku. 

Více informací

Více informací

Součást kolekce navržené specielně pro letošní rok, který je podle východního kalendáře rokem žlutého zemního psa. Autorem tohoto designu je Abo, pracující mimo jiné pod značkou Gray Ink Tattoo (jeho logo je vedle obrázku vpravo nahoře). Zobrazuje žlutého psa v podobě původního mongolského ovčáckého psa s názvem „chotoč banchar“, počátek jehož domestikace na území mongolska spadá údajně až do období před 12-15 tisíci lety. Podle jeho typického zbarvení se mu někdy lidově říká „čtyřoký“ (převládající barevná varianta je černá s pískovými tlapami, tlamou a typickými skvrnkami nad očima). Jeho divoké, bojovné zobrazení patrně naráží na skutečnost, že v době mongolské expanze tvořil chotoč banchar organizovanou součást Čingischánovy armády a v boji se prý dobře osvědčil. Geometrický ornament v pozadí používá tradiční vzor „nekonečné svastiky“ symbolizující věčnost, dlouhověkkost a trvalé štěstí.

..